Sposoby na szybką naukę

Hejka,

dzisiaj temat, który zainteresuje każdego ucznia – szybsza nauka. Chyba nie ma osoby, która woli spędzić popołudnie w książkach, niż na dworze ze znajomymi. Dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka sposobów, jak skrócić ten męczący proces, nie zmniejszając ilości wiedzy.

► Pierwszym sposobem, który każdemu z Was już się obił o uszy jest to po prostu – nauka po każdej lekcji. Jest to oczywiście czasochłonne, bo musicie uczyć się codziennie, ale w małych ilościach. Potem, gdy przychodzi do testu czy kartkówki po prostu powtarzacie sobie tylko jakieś główne informacje i nie spędzacie całego weekendu nad książkami.

► Drugi sposób jest bardziej do nauki pojęć, słówek. Wystarczy słówka, których się musicie nauczyć napisać na samoprzylepnych karteczkach i przykleić je w miejscach, gdzie często zaglądacie. Tym sposobem uczycie się cały czas, ale po trochu.

► Trzeci sposób to jedzenie czekolady i orzechów włoskich. Czekolada wspomaga pamięć, która jest kluczowa przy nauce. Teraz, pod pretekstem nauki, możesz zjeść kilka dodatkowych kostek.

► Czwarty, jak i ostatni sposób – nauka etapami. Jest to dobry sposób nauki, jeżeli uczycie się z książki podzielonej na działy. Jeżeli uczycie się z jakiejś kartki itp. możecie sami podzielić tekst na części. Wystarczy przeczytać pierwszy fragment, powtórzyć sobie w głowie z 2 razy i, jeżeli zapamiętaliście przejść do drugiego fragmentu. Jeżeli nie zapamiętaliście – przeczytajcie jeszcze raz, dwa, trzy – tyle razy, ile będzie to konieczne. Po drugim fragmencie powtórzcie obydwa fragmenty. Myślę, że jest to sposób bardzo pomocny, mimo że jest bardzo oczywisty nie wszyscy go znają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>