♥ Girls Corner ♥

Hejka,

dzisiaj, jak widzicie po tytule, kolejny post z serii Girls Corner, Dziewczęcy Kącik. Tak jak poprzednio pokażę Wam dzisiaj przepis na domowy kosmetyk, a tym razem będzie to balsam do ust! Przepis będzie bardzo prosty, dlatego pokażę Wam 2 sposoby na zrobienie balsamu.

–BALSAM DO UST–

1) Sposób pierwszy: Balsam odżywczy

Składniki:

-olej kokosowy (2 łyżeczki)

-płynna witamina E (kilkanaście kropli)

-wosk pszczeli (2 łyżeczki)

-olejek eteryczny( jeżeli chcecie dodać zapach, nie jest to konieczne)

Przygotowanie:

Olej kokosowy i wosk pszczeli umieszczamy na łyżce i topimy nad świeczką/kąpiel wodna. Następnie dodajemy kilkanaście kropli witaminy E oraz ew. olejek eteryczny, a potem mieszamy wszystko razem i gdy substancja jest jednolita przelewamy do małego pojemniczka. Balsamu można używać od razu po zastygnięciu, włożenie do lodówki może znacznie przyspieszyć ten proces.

2) Sposób drugi: Balsam kolorowy

Składniki:

-wazelina (1 łyżka)

-olej kokosowy(1 łyżka)

-płynna witamina E (kilkanaście kropli)

-aromat (opcjonalnie)

-pigment/kawałek pomadki/cień do oczu (dla koloru balsamu, im więcej dodasz tym mocniejszy kolor będzie miał balsam)

Przygotowanie:

Na łyżce nad świeczką/w kąpieli wodnej topimy wazelinę, olej kokosowy, dodajemy kilka kropli witaminy E ew. dodajemy aromat. Na końcu dodajemy pigment i mieszamy wszystko razem. Gotową substancję przelewamy do małego pojemniczka i odstawiamy do zastygnięcia, lodówka skraca ten proces do ok.10 minut.

 

Mam nadzieję, że wypróbujecie nasz przepis na domowy balsam do ust – jeżeli wykonacie własny zróbcie mu zdjęcie i oznaczcie nas na instagramie – @VAMvlogs . W komentarzach napiszcie nam, jak sprawdził Wam się balsam oraz propozycje tego, na co mam Wam dać przepis następnym razem. :)

Jedno przemyślenie nt. „♥ Girls Corner ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>