Trylogia Kiery Cass

Hejka,

w dzisiejszym poście chciałabym zrecenzować dla Was trylogię książek, którą niedawno skończyłam czytać. Jest to trylogia autorstwa Kiery Cass, na stronie www.kieracass.com możecie poczytać o niej trochę więcej, obejrzeć filmik z nią w roli głównej lub poczytać jej pamiętnik.

IMG_2488

Trylogia sklada się z książek :

- Rywalki

- Elita

- Jedyna

IMG_2490

RYWALKI- pierwszą część czyta się lekko, szybko i przyjemnie, wprowadza nas ona do swiata książki oraz przedstawia niechęć Americki do bania udziału w konkursie, w którym stawką jest małżeństwo z księciem i zostanie królową.

IMG_2491

ELITA- druga część trylogii według mnie jest troche słabsza, główna bohaterka jest bardzo niezdecydowana przez co podejmuje wiele zlych i bezmyślnych decyzji. Podczas czytania może się to wydawać trochę wkurzające.

IMG_2489

JEDYNA-  trzecia część trylogii często mówi o atakach rebeliantów na pałac, południowych i północnych, co momentami stawało się nudne. Mimo wszystko koniec bardzo ciekawy, momentami nawet zaskakujący.

Myślę, że trylogia jest fajnym pomysłem na chwile nudy, mnie osobiście podczas czytania nawet wciągnęła. No bo kto nie chciałby zostać księżniczką?

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że Kiera Cass wypuściła 3- książkową kontynuacje tej trylogii, jednak dopiero zaczynam ją czytać.

2 przemyślenia nt. „Trylogia Kiery Cass

  1. Słyszałam o tej serii i książki były wielokrotnie krytykowane ze względu na podobno naiwną bohaterkę. Chciałabym je przeczytać, zwłaszcza po takiej pochlebnej opinii. :)

    1. Rzeczywiście bohaterka momentami jest wkurzająca, jednak myślę, że książka jest warta przeczytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>