Kontynuacja kultowych „Kronik Wardstone” czyli „Kroniki Gwiezdnej Klingi”

Hejka,

dzisiaj przychodzimy do Was z kolejnym postem z serii o książkach. Dzisiejszą recenzowaną książką będzie kontynuacja Kronik Wardstone czyli „Kroniki Gwiezdnej Klingi”. W dzisiejszym poście skupię się na zrecenzowaniu jedynie pierwszej części która nosi tytuł „Nowy mrok”.

Znalezione obrazy dla zapytania kroniki gwiezdnej klingi nowy mrok

Krótko mówiąc poprzednia seria twórcy czyli Kroniki Wardstone była ujmująca. Na pewno większość z Was by wciągnęła, natomiast ostatnia (13) część była nieco rozczarowująca, działo się w niej wiele, lecz nie zachwyciła mnie jak te wszystkie 12 pozostałych. Ale zapomniałem a tej nie udanej części i postanowiłem sięgnąć po kontynuację. Trzeba przyznać, że książka wciągnęła mnie jak żadna część Kronik. Tom Ward jako, że jego mistrz zmarł w zwycięskiej walce ze złym i jego sługusami pełni teraz samodzielnie obowiązki stracharza. Mimo, że Zły został unicestwiony to zagrożenie przyszło z innej strony, o której Tom widział jedynie nic nie znaczący krótki wpis w bestiariuszu. O kobalosach mogliśmy dowiedzieć się co nie co w książce o Wijcu, natomiast teraz dowiemy się o nich praktycznie wszystkiego.  Kobalosi okazali się potężnymi przeciwnikami. Ale Tom nie stawia temu czoła samemu, pomaga mu niezwyciężona Grimalkin czyli Wiedźma zabójczyni klanu Malkinów.

Więc to był nasz kolejny post w książkach, mamy nadzieję, że Wam się podobał. I czekajcie na następny post o kontynuacji serii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>