Wycieczka do Lagos w Portugalii

Hejka,
dzisiaj przychodzimy do Was z kolejnym postem z podróży. Dzisiejszy post będzie dotyczył wyjazdu do Lagos, w Portugalii.

Zacznijmy może od tego, że Lagos to niewielka miejscowość na południowym wybrzeżu Portugalii, w regionie Algarve (najbardziej wysunięty na południe region Portugalii, pełny plaż oraz skalistych klifów).

IMG_2979

 

 

 

 

 

 

 

Nasz kilkudniowy pobyt przeznaczyliśmy głównie na odpoczynek przy hotelowym basenie, jednak znalazły się 3 dni zwiedzania.

Jednego dnia wybraliśmy się na przejażdżkę wypożyczonym autem. Zwiedziliśmy okolice Lagos Monchique, Faro, Silves a także Sagres.

Monchique to miejscowość, w której znajduje się góra Mount Foia. Z niej rozpościerają się przepiękne widoki, które przyciągają wielu turystów.

Faro to miasto pełne zabytków, jego centrum stanowi Stare Miasto, czyli Cidade Velha. Bardzo charakterystyczną budowlą jest brama Arco da Vila. Warto zwiedzić również Kaplicę Kości i Katedrę se de Faro.

Do miejscowości Silves pojechaliśmy dla ruin zamku, który się tam znajduje. Zmęczeni stromą drogą do zamku mogą przysiąść w tamtejszej kawiarni.
Sagres to miejscowość w południowo-zachodniej części Portugalii. Znajduje się w niej twierdza wybudowana w XVI w. za panowania króla Henryka Żeglarza.

 

IMG_3001 IMG_3003

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po drodze do Sagres można zajechać do sklepu (ja widziałam takie 2) z kolorową ceramiką. Takiego sklepu po prostu nie da się przegapić – już z daleka widać elewacje pokrytą kolorowymi talerzami.
W sklepie można znaleźć zarówno wielobarwne talerze, kubki jak i ściereczki, zegary, ramki, obrazki oraz pamiątki z Portugalii.

IMG_3093

 

 

 

 

 

 

 

IMG_3096

 

 

 

 

 

 

 

Jak wspominałam my zatrzymaliśmy się w miejscowości Lagos. Nasz hotel był położony ok 1,5 km od centrum, dlatego wybieraliśmy się tam na pieszo. Uliczki w Lagos są tak wąskie, że tylko odważni kierowcy wjeżdżają tam autem, częstym widokiem są tam natomiast motory. W centrum jest pełno restauracji i sklepików, znalazł się nawet sklep poświęcony Cristiano Ronaldo. Na każdym rogu można tam spotkać sklep z wyrobami z korka.

IMG_2969

 

 

 

 

 

 

Wzdłuż południowego wybrzeża Portugalii jest pełno kamienistych klifów oraz jaskiń. My postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę, podczas której motorówką jedziemy wzgórz brzegu i podziwiamy różne jaskinie, groty, klify i ukryte plaże. Wybranie się na tę wycieczkę to była bardzo dobra decyzja, dzięki falom nie zabrakło nam adrenaliny podczas zwiedzania.

IMG_3191IMG_3196

 

 

 

 

 

 

IMG_3143IMG_3192

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogólnie rzecz biorąc pobyt w Lagos bardzo mi się spodobał i serdecznie Wam polecam to miejsce na przyszłoroczne wakacje. Najbardziej oczywiście spodobała mi się wycieczka motorówką, koniecznie musicie tego spróbować jeżeli zdecydujecie się pojechać/ poleciec do Lagos.

Na naszym Instagramie (ig: VAMvlogs) dodaliśmy również kilka zdjęć i filmik z Lagos dlatego polecam Wam nas tam obserwować, aby być na bieżąco. Czasami zapowiadamy Wam tam najbliższe posty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>