Energylandia

Hejka,

dzisiaj przychodzimy do Was z krótkim opisem naszego pobytu w parku rozrywki Energylandia, który znajduje się w Zatorze ( 50km od Krakowa ).

W parku atrakcje są podzielone na strefy, dlatego i ci młodsi i ci starsi znajdą coś dla siebie. My jednak postawiliśmy głównie na strefę Ekstremalną, bo tamte atrakcje najbardziej nam się podobały. Naszymi ulubionymi były wlaśnie rollercoastery, ale najbardziej podobała nam się atrakcja Space Booster (zdjęcie poniżej).

IMG_3227

Cała Energylandia jest dość mała ( ok 26ha), ale atrakcje umieszczone są bardzo gęsto dlatego mimo teoretycznie małej jak na taki park rozrywki  powierzchni jest na prawde sporo atrakcji. Wszystko tam jest urządzone oczywiście bajkowo, kolorowo i wszystkie atrakcje nawiązują do zabawek, bajek lub zwierząt.

W tym parku codziennie organizowane są różne show, czyli po prostu przdstwienia. Nie wiem, czy jest jakiś stały repertuar, ale według mnie jeżeli ktoś z Was zdecyzdyje się na wyjazd do Energylandii koniecznie musi zaliczyć pokaz kaskaderski. Wystepują tam mistrzowie polski oraz dopiero początkujący kaskaderzy, jednak sztuczki, które pokazują zapierają dech z piersiach. Nie mozna też zapomnieć o prowadzącym, który dodatkowo umilał czas.

Nasz pobyt w Energylandi był niestety krótki (2 dni), jednak zdążyliśmy zaliczyć wszystko na czym nam zależało. Z tego co wiem właściciel Energylandii planuje kilkukrotne powiększenie parku, a już w następnym roku ma dojść kilka ciekawych atrakcji. Krótko mówiąc bardzo podobało mi się w tym parku i definitywnie do niego wrócimy, kiedy park się powiększy!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>